Платний дозвіл на безвізові подорожі в ЄС

Платний дозвіл на безвізові подорожі в ЄС

Систему ETIAS не встигнуть запустити до кінця 2022 року. ETIAS (European Travel Information and Authorisation System) – це система реєстрації мандрівників з-поза ЄС, зокрема з тих країн, які мають безвіз.

Реєстрація являє собою онлайн-анкету, на яку треба витратити 20 хвилин. Її потрібно буде заповнювати раз на три роки. Коштуватиме це 7 євро.

Цікаво, що в цій анкеті не потрібно буде вказувати доходи, мету поїздки чи надавати якісь додаткові документи.  Головною метою системи є перевірка в базах ЄС чи мандрівник не порушив закон під час своїх попередніх подорожей.

Про ETIAS вже було відомо у 2016 році, але введення її неодноразово переносили. Зокрема, сподівалися, що вона запрацює з початку 2022 року. Але в ЄС ухвалили технічне законодавство стосовно цієї системи. У червні цього року запрацює передумова ETIAS, єдина електронна система реєстрації в’їзду та виїзду у Шенгенську зону – Entry-Exit System.

Ще протягом 2022 року набиратимуть персонал, який буде обробляти анкети. Таким чином, ETIAS планують запустити лише у грудні 2022 року. 

Проте, відповідно до законодавства ЄС, протягом півроку реєстрація у системі має бути добровільною. А отже, у 2022 році українців точно не зобов’яжуть заповнювати додаткову онлайн-анкету для подорожей до країн Шенгенської зони.